Normalizacja
Program służy do przeliczania różnej postaci współrzędnych na zadany format.

Kółko
Program tworzy przybliżenia okręgów na podstawie współrzędnych geograficznych środka okręgu oraz promienia. Dokładność przybliżenia określa krok α. Można także tworzyć fragmenty okręgów przez określenie początkowego i końcowego azymutu α (domyślnie 0-360°). Krok α może być ujemny, wtedy punkty będą dodawane przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (w lewo).

Kurs i odległość
Program oblicza odległość między podanymi punktam A i B oraz kursy między punktami (osobno w dwóch kierunkach). Wersja używająca wzorów dla kuli.

Kurs i odległość - wersja WGS84
Program oblicza odległość między podanymi punktam A i B oraz kursy między punktami (osobno w dwóch kierunkach). Wersja używająca wzorów dla elipsoidy WGS-84.

Pas
Na podstawie podanej trasy (lista punktów) wyznaczane są linie biegnące równolegle do trasy po obu jej stronach, tworząc pas o podanej szerokości (szerokość jest mierzona między nowo wyznaczonymi liniami, więc odległość każdej z linii od trasy to połowa podanej odległości).

Informacje ogólne:

Programy radzą sobie z większością formatów współrzędnych na wejściu. Przyjęto następujące zasady:
  1. Wszystko, co nie jest cyfrą, spacją, przecinkiem, kropką lub oznaczeniem kierunku geograficznego (litery NSEW oraz znaki plusa i minusa) jest traktowane jako odzielenie stopni, minut i sekund.
  2. Jeśli współrzędna zawiera się z 6-7 cyfr pisanych łącznie (np. 523418), to przyjmuje się, że ostatnie dwie cyfry (18) to sekundy, wcześniejsze dwie (34) to minuty, a pierwsze 2-3 cyfry (52) to stopnie. W tym zapisie dopuszcza się wskazanie dzięsiątych części sekund (np. 523418.5).
  3. Kropka i przecinek oznaczają część dziesiętną danej wartości.
  4. Kierunki geograficzne należy określać literami (NSEW) lub znakiem plusa lub minusa. Wartości dodatnie oznaczają północne szerokości i wschodnie długości geograficzne. Jeśli nie ma znaku, domyślnie przyjmowana jest wartość dodatnia. Literowy znak kierunku można pojawić się przed lub po wartości, natomiast plus lub minus tylko przed nią.
  5. Współrzędne podajemy w parach szerokość-długość w polach "wsp. połączone" lub w miejscach, gdzie wpisuje się listę współrzędnych. Separatorem szerokości i długości jest spacja, stąd też nie może ona być używa do rozdzielania stopni, minut i sekund. Jeśli używane są znaki kierunku, to dla obu współrzędnych muszą one znaleźć się po tej samej stronie wartości. Tak więc zapis "N50.01234 20.09876E" jest nieprawidłowy.
  6. Jeśli dany program umożliwia podanie szerokości i długości w osobnych polach, to można tam używać spacji do rozdzielania stopni, minut i sekund.
  7. Separatorem par współrzędnych w listach jest znak nowej linii.
Do obliczeń są używane wzory dla kuli, a nie elipsoidy WGS-84.
Wyniki działania programów mogą być używane bez ograniczeń, jednak nie gwarantuję ich poprawności i nie odpowiadam za wszelkie szkody wywołane ich działaniem.